Perfect websites that make money

Creating professional, custom websites and online applications

Web solutions

Custom web presentations, e-shops and applications

The point of a website is not only to have it, but primarily to earn you a profit. We can give you advice about how your website can make money and be another benefit to your business. We provide complex services in the area of creating websites, including designing and managing your website.

Precise graphics

Simple and effective graphics that sell

Logos, banners, web design, posters, business cards and more! This is not limited to just advertisement, but also distinguishes you from your rivals and mainly creates the complete company identity, which is important for your customers to remember you. Everything should have its order and this is true for graphics as well – we create effective and functional promotional products.

Mobile applications

Cross-platform applications that will make your life and work easier.

Got a great idea for a mobile application and you’re looking for a partner who will help you make it real? Awesome! We develop cross-platform applications for Android, iOS and Windows Phone devices. Make your work simpler in your business, your life or for your customers.

Photo & video

We shoot movies and take photos of companies – with class.

It is said that one photograph is worth a thousand words and a video is worth one million. A promotional video or photographs can express much more than long descriptions. Immerse your customers in what you do. We offer to create for you professional videos, product photographs, virtual 360° views and more.

Leave us contact

Leave us contact and we will contact you! Or just write as an e-mail hello@retigate.com

Nahoru

Retigate se změnil na devx!

od roku 2013 jsme fungovali jako agentura Retigate a dodávali digitální řešení pro mnoho klientů v celé ČR – a to jak pro lokální obchodníky, tak pro největší banky, pojišťovny nebo reklamní agentury.

Klienti byli a jsou spokojení, často se za námi vrací a nám tak pomáhají růst a vytvářet v Třinci pracovní prostředí, do kterého se naši zaměstnanci každý den těší. Za to vám všem mnohokrát děkujeme!

Nicméně neděkujeme vám již jako Retigate, ale jako Devx. Značka se mění, ale tým, přístup a spolehlivost zůstává.

pro více informací pokračujte na naše stránky www.devx.agency